ביאנקה אורין

פיזיותרפיה על הרצף

בשבחי האבחון (והטיפול)המוקדם

לא כל איחור בהתפתחות המוטורית מצביע בהכרח על בעיה מורכבת. יחד עם זאת, חשוב מאוד לגשת לבדיקה  כדי לשלול או לאבחן בעיות עמוקות וכך, במידה ואכן קיימת בעיה – להתחיל בטיפול מה שיותר מוקדם, . העיתוי יכול להיות קריטי! ככול שמתחילים טיפול בשלב מוקדם יותר, הסיכויים להתקדם עולים בעשרות מונים.

לכן, אם התעורר אצלכם ההורים חשש או ספק בקשר להתפתחות המוטורית של ילדכם, אל תהססו, גשו לאבחון והתחילו טיפול, והפעם באמת – יפה שעה אחת קודם!

ההתפתחות המוטורית של התינוק והילד משליכה גם על ההתפתחות הקוגניטיבית, הרגשית והתקשורתית שלו, ולהיפך: אם קיימת בעיה בהתפתחות הרגשית הקוגניטיבית או התקשורתית, נוכל לזהות אותה על פי המצב הפיזי התנועתי. כל הרבדים הללו שלובים זה בזה, ופועלים בהרמוניה.

ואכן, הממצאים מראים כי מעל ל-70% מהילדים שאובחנו על הרצף האוטיסטי סובלים מהפרעות כלשהן בהתפתחות המוטורית. מדובר הן באיחור בהתפתחות, ו/או בטונוס שרירים נמוך, קושי בתיאום תנועות יחד, קושי בשיווי משקל, קשיים בהתארגנות ועוד.

ככל שמקדימים בטיפול  הפיזיותרפי, וככל שהטיפול אינטנסיבי יותר בגילאים הצעירים  0-3, כך גדלים מאד הסיכויים לפתח כישורים שהתעכבו ולשפר את יכולות הפעוט להתמודד עם אתגרים פיזיים בעתיד.

בנוסף, הטיפול הפיזיותרפי משליך גם על היבטים נוספים בחיי הילד ויכול לשפר מאוד את יכולות התקשורת והמגע שלו עם הסביבה ולהגדיל את הפוטנציאל שלו לתפקוד עצמאי יותר ולהשתלבותו בחברת בני גילו.

כאן עבורכם

אחרי שנים של לימודים ועבודה עם ילדים על הרצף האוטיסטי אני יודעת להתאים את הטיפול לצרכיהם המיוחדים של הילדים הללו, להתמודד עם הקשיים האופייניים להם ולקדם אותם תוך התחשבות ברגישויות המיוחדות של כל אחד ואחד מהם. ישנם למשל ילדים שנרתעים ממגע, להם איני מתאימה שיטות יצירתיות של טיפול, מגיעה אליהם בעדינות ותוך כדי כך גם משפרת  את היחס שלהם למגע פיזי.

היתרון בהתנהלות  מולי הוא זמינות גבוהה לטיפולים (בשונה מתורים דרך קופות החולים), וכאמור תחילת התהליך בשלב מוקדם וברצף אינטנסיבי של טיפולים, שכאמור הוא קריטי.

בנוסף, אני זמינה לקשר, לשאלות ולהתייעצות גם במהלך השבוע בין טיפול לטיפול.

אני כאן כדי לכוון וללוות אתכם. לאחר בדיקה מקיפה – אני מתאימה מסלול של ייעוץ, ליווי והדרכה להורים, או מסלול טיפולי.

לשיחת היכרות, ייעוץ, טיפול, ליווי, הזמנת הדרכה או הרצאה: